Strona Główna ˇ Artykuły ˇ Download ˇ Forum ˇ Linki ˇ Kategorie NewsówNiedziela, Grudzień 11, 2016

Witamy
Witaj na naszej stronie internetowej poświęconej lidze mistrzów. championsleague.com.pl
Bayern po karnych awansował do finału!!!
Dodane przez patus dnia kwiecień 25 2012 23:24:43
Liga Mistrzów Bayern Monachium po wyczerpującym spotkaniu i rzutach karnych awansował do finału tegorocznej edycji Champions League. Mecz rozpoczął się świetnie dla gospodarzy, bo już w 6 minucie po ręce Alaby karnego wykorzystał Cristiano Ronaldo. Już chwilę później Robben miał okazję do wyrównania, lecz fatalnie przestrzelił 100% sytuację. Po kwadransie gry Portugalczyk znowu wpisał się na listę strzelców strzelając po ziemi tuż przy słupku. Bayern starał się odrabiać straty, aż w końcu po faulu Pepe, "jedynastkę" wykorzystał Robben. Pierwsza odsłona była obfita w okazje bramkowe, lecz niestety nie można tego powiedzieć o drugiej części gry oraz o dogrywce, tam zawodnicy obu drużyn byli bardzo spięci i bardziej zależało im na nie straceniu bramki niż jej zdobyciu. Pierwszy rzut karny wykorzystał Alaba, który w finale nie wystąpi z powodu żółtych kartek, następnego karnego egzekwował Cristiano Ronaldo i... po raz kolejny w tym meczu zawiódł. Bayern po 1 serii był bliższy upragnionego awansu. Kolejny karny, Gomez pewnie po ziemi, Casillas nie wyczuł jego intencji. Następny karny i Neuer znowu broni!!! Znowu strzał w ten sam róg, tym razem jednak strzelał Kaka. W tym momencie było 2:0 i Bayern był już bardzo blisko, jednak Toni Kroos nie wykorzystał karnego, na co Xabi Alonso odpowiedział pewnym strzałem i "Królewscy" odrobili jedną bramkę. Czwartą serię rozpoczął kapitan bawarczyków - Philip Lahm i nie trafił! Znowu Casillas! Strzał prawie w środek. Ramos przed szansą wyrównania i fatalne pudło, niczym David Beckham na Euro 2004, wysoko nad bramką. Bastian Schweinsteiger przed szansą zakończenia meczu i gol! Znamy już obu uczestników finału! Bayern zmierzy się na własnym stadionie z Chelsea. Jest to z pewnością spora niespodzianka, bo przed półfinałami większość osób stawiałą na Gran Derbi w finale, jednak Anglicy i Niemcy pokazali, że liga Hiszpańska wcale nie jest lepsza od Premier League oraz Bundesligi.
Chelsea pierwszym finalistą!!!
Dodane przez patus dnia kwiecień 24 2012 22:57:56
Liga Mistrzów To z pewnością był mecz godny półfinału Ligi Mistrzów, było w nim wszystko, co być powinno w każdym emocjonującym spotkaniu: kontuzje, czerwone kartki, odrabianie strat z obu stron, szturmowe ataki, niewykorzystane karne... długo można by wymieniać. Barcelona podeszła do tego meczu tak jak powinna, mocno zaatakowała, co szybko dało efekt w postaci bramki Busquetsa, później Terry otrzymał "czerwień" za wręcz bezsensowne zachowanie (kopnięcie kolanem w plecy przeciwnika) można żałować, że nie wystąpi w finale, ponieważ jest najważniejszym obrońcą i kapitanem "The Blues". Także Terry będzie żałował, bo byłaby to idealna szansa do odkupienia się za 2008 rok i nie wykorzystaną "jedynastkę", która przesądziła o zwycięstwie Manchesteru United w moskiewskim finale. Kiedy Iniesta chwilę później wprawił w euforię prawie 100 tysięczną widownię strzelając po ziemi obok bezradnego Cecha, już mało kto wierzył w to, że Chelsea się podniesie. Ale to jest Liga Mistrzów i tu dzieją się rzeczy niemożliwe, Chelsea wyprowadziła jedną perfekcyjną akcję jeszcze przed przerwą, świetne podanie Lamparda oraz zdrzemnięcie się obrony "Dumy Katalonii" wykorzystał Ramires lobując Valdesa. Do przerwy wynik 2:1 oznaczał oczywiście awans Chelsea, lecz wiele osób zadawało sobie pytanie, jak długo Chelsea wytrzyma. Już chwilę po przerwie Barcelona miała okazję do zmiany wyniku dwumeczu na korzystny, ale Messi z rzutu karnego trafił tylko w poprzeczkę. Praktycznie cała druga połowa to były ataki Barcy i dobre murowanie bramki Londyńczyków. Barcelona zdołała strzelić bramkę w samej końcówce, lecz podający w tej sytuacji Dani Alves był na spalonym. Jeszcze Messi trafił w słupek, kiedy wszyscy szykowali się na niesamowicie ciekawe doliczone minuty, Fernando Torres wyszedł sam na sam z Valdesem i mogąc zrobić wszystko, co tylko chciał, obiegł Hipszana i skierował piłkę do pustej siatki. Wszystko było już wiadome, dla takich meczów warto żyć, liczę że jutro emocje będą podobne. Do finału do Monachium nie pojadą ze względu na kartki Terry, Ramires i Meireles.

źródło: REUTERS
Real gra dalej, wielkie emocje w Londynie
Dodane przez michalchelsea96 dnia marzec 14 2012 23:56:37
Liga Mistrzów W środowych meczach 1/8 finału swoje mecze miały do rozegrania 4 drużyny. Real grał z CSKA, natomiast Chelsea podejmowała Napoli. W Madrycie, Real nie zawiódł kibiców i pewnie ograł CSKA 4-1 po golach Higuina, Benzemy i 2 bramkach Ronaldo, gracze z Moskwy potrafili odpowiedzieć tylko 1 golem Tosica. Za to ogromne emocje były w Londynie, tam faworytem byli gracze z Neapolu. Pierwszą bramkę w 29 minucie po uderzeniu głową strzelił Didier Drogba po asyście Ramiresa. W 48 minucie drugiej połowy nie zrozumiał się obrońca Napoli - Aronica z bramkarzem de Sanctisem i wybił piłkę na rzut rożny, co w swoim stylu wykorzystał Terry. W 55 minucie meczu po błędzie obrony Chelsea to Inler strzelił bramkę z 16 metrów i w tym momencie to Napoli było w ćwierćfinale. w 75 minucie po zagraniu ręką Dosseny, sędzia podyktował rzut karny dla Chelsea, który pewnie wykorzystał Frank Lampard. po 90 minutach Chelsea wygrywało z Napoli 3-1, co oznaczało dogrywkę, w której lepsi okazali się gracze Chelsea w 105 minucie meczu pewnym strzałem popisał sie Ivanovic. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i to Chelsea mogła cieszyć się awansem do następnej fazy turnieju.

Dodane przez patus dnia marzec 13 2012 23:03:25
Liga Mistrzów We wtorkowych meczach Champions League liczyliśmy na spore emocje w Monachium oraz jeszcze większe w Mediolanie. W Monachium było wielkie strzelanie, lecz niestety tylko ze strony gospodarzy, którzy rozgromili FC Basel aż 7:0! W Mediolanie było za to bardzo ciekawie, Milito trafił na kwadrans przed końcem, wydawało się że czeka nas dogrywka, a tym czasem Brandao w 2 minucie doliczonego czasu gry wyrównał i wprowadził Marsylię do 1/4 finału, Inter jednak do końca nie rezygnował i w ostatniej minucie doliczonego czasu gry miał jeszcze rzut karny, który został wykorzystany przez Pazziniego, lecz po tym strzale sędzia Pedro Proença zakończył spotkanie. Sporym osłabieniem francuzów w pierwszym meczu 1/4 finału będzie absencja Steve'a Mandandy za czerwoną kartkę z końcówki dzisiejszego meczu. Ciekawostką jest także fakt, że Bayern w swoich ostatnich 2 meczach (ligowym z Hoffenheim oraz dzisiejszym z Bazyleą) strzelił aż 14 bramek, z czego połowę Mario Gomez, który jest w fantastycznej formie i goni Leo Messiego w klasyfikacji strzelców CL. Zapraszamy na jutrzejsze emocje związane z Ligą Mistrzów, a będzie się działo, ponieważ Chelsea będzie walczyła o honor angielskich klubów ze świetnym ofensywnie Napoli (pierwszy mecz 3:1 dla włochów), a także Real będzie musiał uporać się z CSKA (1:1 w Moskwie). Moje typy to: Chelsea 2:2 Napoli oraz Real 3:0 CSKA. Swoje możecie pisać w komentarzach. Zapraszamy do oglądania skrótów:

Dodane przez patus dnia marzec 12 2012 21:54:00
Właśnie zostały dodane skróty z pierwszych meczów 1/8 finału. Aby je zobaczyć należy kliknąć na logo skrótów po lewej stronie (pod zegarem) lub kliknąć TUTAJ.

Liga Mistrzów w liczbach
Dodane przez patus dnia marzec 12 2012 21:04:06
Liga Mistrzów Na rozgrzewkę przed jutrzejszymi spotkaniami Bayernu z Bazyleą oraz Interu z Marsylią, prezentujemy 1/8 Ligi Mistrzów w liczbach. Kliknij TUTAJ aby zobaczyć dalszą część newsa.

Pérez chce Superligi
Dodane przez michalchelsea96 dnia marzec 11 2012 23:18:12
Piłka Nożna Florentino Pérez chciałby, aby powstała Superliga zrzeszającą europejskich gigantów. Sugeruje, aby UEFA zapewniła większą ochronę wielkim klubom walczącym o Ligę Mistrzów. Kliknij TUTAJ. aby zobaczyć dalszą część newsa.

5 kolejka Champions League 2010/11
Dodane przez patus dnia listopad 24 2010 22:49:51
Liga Mistrzów Piąta kolejka Ligi Mistrzów została rozegrana 23-24 listopada. Najciekawiej zapowiadał się spotkania Romy z Bayernem oraz Ajaxu z Realem. Po tej kolejce awans zapewniły sobie: Tottenham, Inter, Schalke, Manchester United, Valencia, Barcelona, Bayern, Chelsea, Marsylia, Real oraz Milan.

4 kolejka Champions League 2010/11
Dodane przez patus dnia listopad 03 2010 22:31:48
Liga Mistrzów Czwarta kolejka Ligi Mistrzów została rozegrana 2-3 listopada. Najciekawiej zapowiadały się spotkania Tottenhamu z Interem oraz Milanu z Realem. Jeśli chcesz zobaczyć wyniki kliknij TUTAJ.

Nowe wzmocnienie Tottenhamu.
Dodane przez michalchelsea96 dnia październik 28 2010 20:34:32
Transfery Tottenham Hotspur podpisał wstępną umowę z obrońcą SuperSport United - Bongani Khumalo. 23-letni obrońca dołączy do "The Spurs" w styczniu 2011. Khumalo był zawodnikiem SuperSport, którzy w ostatnich trzech sezonach zdobywali mistrzostwo Południowej Afryki. Suma pieniędzy, która trafiła na konto mistrza RPA wyniosła 1,5 mln funtów.

Bayern zatrzymuje na dłużej swojego trenera.